Za suchar z najdłuższą brodą śmiało można uznać ten o witaniu się dwóch papieży. Już ponad sześć lat mija od chwili, kiedy spotkanie kolejnych następców Tronu Piotrowego jest całkiem realne. Tymczasem Netflix ogłasza nową produkcję! Dwóch papieży, czyli opowieść o końcu pontyfikatu Benedykta XVI i początku panowania Franciszka!

Cały świat był w szoku, kiedy media obiegła informacja, że jako pierwszy od setek lat papież, Benedykt XVI postanowił zejść z Tronu Piotrowego. Abdykacja papieża stała się inspiracją dla miłośników teorii spiskowych o tajemniczych okolicznościach rezygnacji niemieckiego papieża.

Dwóch papieży — The Two Popes — nowa produkcja Netfliksa

Nominowani do Oskarów reżyser Miasta Boga Fernando Meirelles i scenarzysta Anthony McCartenlles opowiadają historię jednego z najbardziej dramatycznych wydarzeń ostatnich lat.

Kardynał Jorge Bergolio z Buenos Aires był bardzo zawiedziony stanem Kościoła Katolickiego w nowoczesnym świecie. Poprosił papieża o możliowść przejścia na na emeryturę. Ku jego zaskoczeniu, targany rozterkami i borykający się ze skandalem Benedykt XVI wezwał swojego krytyka do Watykanu, żeby wyznać mu sekret, który wstrząśnie podstawami Kościoła.

Na tle toczącej się w Watykanie walki nabierającego tempa postępu ze skostniałymi tradycjami, koniecznością skruchy i przebaczenia, ci dwaj mężczyźni musiało stawić czoła przeszłości i znaleźć wspólny język. To wszystko, żeby zapewnić bezpieczeństwo Kościołowi i utrzymać zaufanie wiernych.

Wielki Wróbel jako Franciszek

W rolę Franciszka wcielił się Jonathan Pryce. Aktor znany jest publiczności jako Wielki Wróbel z serialu Gra o tron: despotyczny i pełen hipokryzji przywódca religijny, trzymający w garści lud Królewskiej Przystani. Już wtedy fani serialu stworzyli memy porównujące aktora z obecnym następcą św. Piotra, zwracając uwagę na to, jak podobni z wyglądu są Franciszek i Pryce

Plakat Dwóch papieży